Strona główna

Pro Activity - suplementy diety LR dla swobody ruchuSeria suplementów diety LR Lifetakt Pro Activity, to codzienne wsparcie swobody ruchu dla osób chcących żyć aktywnie. Aktywne życie nie jest kwestią wieku lecz dobrej kondycji. Z Pro Activity będziesz cieszył się swobodą ruchu i bez problemów stawiał czoła codziennym wyzwaniom.

Aparat ruchu to skomplikowane dzieło natury. Mięśnie, kości i ścięgna biorą udział w każdym ruchu. Około 600 mięśni umożliwia poruszanie się wraz z kośćmi i ścięgnami, co zapewnia utrzymanie odpowiedniej postawy ciała. Ścięgna tworzą połączenie między mięśniami a kośćmi. Są zbudowane kolagenowej tkanki łącznej. Kości tworzą szkielet naszego układu ruchu. Ważnymi substancjami odżywczymi dla kości są np. witamina D, wapń i mangan. Chrząstka stawowa odgrywa kluczową rolę dla pracy stawów. Jest zbudowana z sieci chondrocytów i elastycznych włókien kolagenowych. Chrząstka pobiera składniki z mazi stawowej, która otacza chrząstkę. Można wspomagać zaopatrywanie chrząstki stawowej przez maź stawową za pomocą ważnych substancji.

Podstawowe rozwiązania Pro Activity LR.
Dobrym wsparciem jest połączenie żelu do picia Aloe Vera Drinking Gel Active Freedom oraz kapsułek Active Freedom.
Aloes jest cenionym od wieków ze względu na wyjątkowa kompozycję składników. LR wzbogaciło żel aloesowy w witaminę C, która przyczynia się do tworzenia kolagenu dla prawidłowego funkcjonowania chrząstki stawowej.
O większą elastyczność i mobilność dbają również kapsułki Active Freedom. Zawarta w nich witamina D i mangan przyczyniają się do utrzymania zdrowych kości.

Protein Power LR - napój proteinowy w proszku jest doskonałym uzupełnieniem białka dla osób uprawiających sport. To kompozycja 5 różnych komponentów białkowych pochodzenia roślinnego i zwierzęcego dla wsparcia Twojej masy mięśniowej.

Pro Balance Kapsułki LR pomaga zmniejszać uczucie zmęczenia dzięki zawartości pierwiastków śladowych i minerałów zasadowych, takich jak magnez. Zadbaj o równowagę kwasowo-zasadową swojego organizmu z Pro Balance LR.

Aktywność fizyczna i składniki odżywcze.
Oprócz dostarczania odpowiedniej ilości składników odżywczych dla naszych kości i stawów dla prawidłowego funkcjonowania aparatu ruchu bardzo ważna jest również regularna aktywności fizyczna. Badania potwierdzają, że osoby, które regularnie się ruszają - na co dzień i podczas uprawiania sportu - poprawiają nie tylko swoją kondycję, lecz również samopoczucie. Nasze stawy potrzebują regularnej aktywności, ponieważ w czasie ruchu niezbędne substancje odżywcze są wmasowywane w chrząstkę stawową. Jeśli się to nie dzieje, chrząstka ulega degradacji. Ćwiczenia muszą być dostosowane do wieku i umiejętności. W przypadku obciążonych, zmęczonych stawów unikać należy gwałtownych i dynamicznych ruchów. Ćwiczenia nie powinny sprawiać bólu ani dyskomfortu. Wybieraj równomierne, spokojne rodzaje sportu bez gwałtownych ruchów, takie jak pływanie, jazda na rowerze czy spacery z kijami.

Zobacz ulotkę o suplementach diety LR z serii Pro Activity (pdf)