Strona główna

Pielągnacja włosów Aloe Vera - LR Aloe Via Nutri Repair
Nasze włosy zbudowane są z trzech warstw. Zewnętrzna tworzą łuski, których struktura przypomina szyszkę jodłową. Warstwa łusek chroni miękką, wewnętrzną część włosa. Natomiast na powierzchni znajdują się lipidy (tłuszcze), które chronią włos przed wysuszeniem i zapewniają elastyczność. Głównym składnikiem lipidów jest 18-MEA (kwas metyloeikozenowy). Wygląd łusek odzwierciedla kondycję włosów. Zdrowe włosy mają płasko ułożone łuski, ich powierzchnia jest równomierna i gładka, są miłe w dotyku, łatwo się rozczesują i pięknie błyszczą. Pod warstwą łusek znajduje się warstwa włókien, stanowiąca około 90%. W środku włosa mamy natomiast rdzeń.

Zniszczone włosy mają uszkodzoną, nierówną, a nawet porowatą powierzchnię. To sprawia, że są matowe, szorstkie, mało elastyczne. Uszkodzone włosy szybko ulegają wysuszeniu, dlatego produkty do pielęgnacji suchych, niszczonych włosów powinny zawierać składniki czynne, które odżywiają, wzmacniają i regenerują. Po każdym myciu należy używać odżywki, która zamyka łuski i w ten sposób chroni włosy, ułatwia rozczesywanie i nadaje połysk.

Kompleks Nutri-Oil-Repair
Odżywka do włosów i maska odżywiają i regenerują włosy od środka za sprawa specjalnego kompleksu Nutri-Oil-Repair z siłą 7 naturalnych olejków:

- Olej lniany - pomaga regenerować komórki i pielęgnuje suchą wrażliwą skórę głowy.
- Olej kokosowy - pielęgnuje skórę głowy i pomaga utrzymać równowagę nawilżenia włosów, chroniąc je przed wysuszaniem.
- Olej słonecznikowy - jest bogaty w kwas linolowy, który działa antyoksydacyjnie i ochronnie.
- Olej awokado - dzięki cennym kwasom tłuszczowym nadaje zniszczonym i suchym włosom zdrowy wygląd, blask i gładkość.
- Olej arganowy - wspiera naturalne procesy naprawcze, wzmacnia cebulki i zapewnia naturalny połysk.
- Olej makadania - nawilża suche włosy i dostarcza niezbędnych kwasów tłuszczowych.
- Olej oliwkowy - dostarcza ważnych substancji odżywczych i pomaga chronić włosy.

Prawidłowa pielęgnacja włosów
Właściwa pielęgnacja włosów rozpoczyna się już na etapie mycia. Zabieg ten warto poprzedzić dokładnym rozczesaniem. Myj włosy w letniej wodzie i używaj niewielkiej ilości szamponu. Zawsze dokładnie spłucz szampon, a następnie użyj odżywki, która wygładza powierzchnię włosów (odżywkę również spłucz). Raz lub dwa razy w tygodniu warto dodatkowo zastosować głęboko pielęgnującą maskę. Mokre włosy są osłabione, dlatego po umyciu kosmyki delikatnie osuszamy ręcznikiem, unikając wycierania. Nie szczotkujemy ich, lecz rozczesujemy splątane końcówki grzebieniem o rzadkich zębach.

LR ALOE VIA Nutri Repair
Linia kosmetyków do pielęgnacji włosów LR ALOE VIA Nutri Repair, to kompleksowy zestaw produktów przeznaczonych do ochrony włosów suchych i zniszczonych. By uzyskać optymalny efekt warto stosować z odżywkami i maską z tej serii.

Działanie potwierdzone badaniami
Działanie serii pielęgnacyjnej Nutri Repair zostało potwierdzone badaniami biofizykalnymi oraz testami konsumenckimi.

- Jedwabista gładkość: nawet 3-krotnie łatwiejsze rozczesywanie.
- Zdrowy połysk: mniejsza łamliwość włosów o ponad 90%.
- Energetyzujący zapach - polubiło go 95% testujących.

Badania biofizykalne proDERM
Badania biofizykalne przeprowadzone przez proDERM w styczniu 2018r. potwierdza, że po zastosowaniu szamponu, odżywki i maski Aloe Vera Nutri Repair, włosy rozczesuje się aż 3x łatwiej w porównaniu z neutralnym szamponem, a ich łamliwość zmniejsza się o ponad 90%.

Test konsumencki Dermatest
W trakcie testu konsumenckiego przeprowadzonego przez Dermatest osoby testujące potwierdziły, że włosy są wyraźnie
gładsze, bardziej błyszczące i lepiej się rozczesują. 95% uczestników testu polubiło zapach produktów. Test z udziałem 40 osób został przeprowadzony przez Deratest w grudniu 2017.