Strona główna

Perfumy LR - jak skomponowany jest zapach?
Wysokiej jakości zapach jest jak symfonia. Kompozycje zapachowe są zbudowane z trzech nut: nuty głowy, serca i głębi, które kolejno rozwijają się, tworząc perfekcyjną harmonię.

Faza 1 - Nuta głowy
Nuta głowy to początek zapachu, pierwsze wrażenie, które odczuwamy tuż po nałożeniu. Zwykle od razu akceptujemy zapach lub go odrzucamy. W nucie głowy wykorzystywane są najbardziej ulotne substancje zapachowe. Gdy nuta głowy prawie się ulotni, rozwija się nuta serca.

Faza 2 - Nuta serca
Nuta serca jest centralną częścią perfum (właściwych charakterem zapachu) i jest wyczuwalna znacznie dłużej niż nuta głowy.

Faza 3 - Nuta głębi
Nuta głębi to trzecia i ostatnia faza zapachu po nucie głowy i serca. Nadaje zapachowi pełnię i trwałość, współgra z pozostałymi nutami i jest wyczuwalna jeszcze przez wiele godzin.Miejsca, które najlepiej skrapiać perfumami to te, w których intensywniej pulsuje krew: szyja, dekolt, wewnętrzna strona nadgarstków, okolice podkolanowe i skóra na karku. Skóra w tych miejscach jest cieplejsza, dzięki czemu zapach może się optymalnie uwalniać. Świetnym nośnikiem zapachu są również świeżo umyte, jeszcze wilgotne włosy. Jednak z niczym nie można przesadzać i z zapachem jest tak samo - aplikuj go tylko raz, maksymalnie dwa razy dziennie.


Czytaj też: Perfumy LR - zapachowe ABC