Strona główna

MICROSILVER LR - antybakteryjna pielęgnacja czystym srebremLR MICROSILVER PLUS to specjalna seria do pielęgnacji antybakteryjnej,
która pomaga przywrócić skórze równowagę. Szczególną cechą produktów jest zawartość czystego srebra, deksapantenolu i związków cynku. Dzięki tej kombinacji składników z wyjątkową substancją czynną Microsilver BGTM, produkty wykazują potrójne działanie: neutralizowanie bakterii, regulowanie problemów skórnych oraz ogólną stabilizację wyglądu skóry.

Co to jest Microsilver?
Są to porowate mikrocząsteczki srebra z gąbczastą strukturą powierzchni. Posiadają one dużą, anty-mikrobiologiczną aktywną powierzchnię, której działanie w produktach serii Microsilver Plus zostało po raz pierwszy zastosowane w kosmetyce do pielęgnacji skóry.

Jakie jest zadanie Microsilver?
Ma za zadanie likwidować znajdujące się na skórze szkodliwe mikroorganizmy (bakterie, wirusy, grzyby), które znajdują najlepsze warunki do wzrostu (intensywne namnażanie się) zwłaszcza w przypadku uszkodzeń i podrażnień skóry. Działanie Microsilver opiera się przede wszystkim na zakłócaniu oraz oddziaływaniu na regulowane enzymatycznie funkcje metaboliczne błony komórkowej mikroorganizmów. Aktywnie wspierane są naturalne procesy regeneracji podrażnionej lub obciążonej skóry.

W jaki sposób są niszczone mikroorganizmy na skórze?
Gąbczasta, duża powierzchnia Microsilver umożliwia duży kontakt z mikroorganizmami. Jednocześnie z metalicznego mikro-srebra stale wydzielane są jony srebra. Te aktywne cząsteczki srebra atakują bezpośrednio ścianę komórkową mikroorganizmów, wstrzymują ich podział komórkowy i hamują tym samym ich dalsze rozmnażanie.

Co się dzieje ze skórą dzięki zastosowaniu Microsilver?
Skóra oczyszczona z obecności mikroorganizmów odpoczywa, jej wygląd normalizuje się. Dzięki działaniu Microsilver utrzymujemy świetny wygląd skóry, która zyskuje komfort i jest wyraźnie odprężona.

Jakie działanie ma kompleks substancji czynnych złożony z tlenku cynku i deksapanatenolu, znajdujący się w produktach Microsilver Plus?
Połączenie tlenku cynku i deksapanatenolu wspiera naturalne procesu gojenia skóry. Jest ona wypoczęta, wygląda na zadbaną, miękką i gładką.

W jaki sposób produkowany jest Microsilver?
Po długoletnim opracowaniu produkcji najdrobniejszych cząsteczek czystego metalu srebra (zwiększenie powierzchni mikronizowanych cząsteczek) znane od dawna właściwości metalu szlachetnego srebra mogą dzisiaj być wykorzystane również w sposób ukierunkowany i zoptymalizowany w celach kosmetycznych. Z bardzo czystego srebrnego drutu, w warunkach próżni i za pomocą prądu o dużym napięciu, wyrzucane są pojedyncze atomy srebra, które następnie łączą się ze sobą tworząc nieregularnie zbudowane kompleksy srebra zawierające do 20 atomów (mikrocząstki). Wiele spośród tych pojedynczych jednostek tworzy potem widoczną pod mikroskopem elektronowym gąbczastą, luźną strukturę. Powstając w ten sposób szary proszek ze srebra jest bardzo czysty i nie wykazuje żadnych śladów innych niepożądanych metali.